Menu główne
Parton Szkoły

Z ŻYCIA SZKOŁY


Dnia 4 marca 2015 r. uczniowie klasy I TŻ (gr. 1 i 3) pod opieką pani Mileny Andrzejczyk i pani Zofii Paczuskiej uczestniczyli w wycieczce do restauracji Bollywood Hollywood. Państwo Gulati, właściciele restauracji, zapoznali uczniów z tajnikami kuchni indyjskiej w nawiązaniu do niezwykle bogatej kultury i historii Indii. Uczniowie z podziwem, jednocześnie z zazdrością mogli zaobserwować kunszt kucharza indyjskiego obsługującego unikalny piec Tandoor, służący do wypieku placków Naan. Każdy z uczestników wycieczki miał okazję spróbować niezwykle kolorowego i aromatycznego dania indyjskiego (w którego skład wchodziły m. in. Chicken Lollipops).

Milena Andrzejczyk

[Zobacz zdjęcia]


W dniu 19 lutego 2015 r. uczniowie klasy II ZW o profilu "Kucharz" pod opieką pani Mileny Andrzejczyk i pani Anny Pastor uczestniczyli w wycieczce do restauracji Zaścianek Polski oraz sklepu Zdrowa Żywność. Zaścianek Polski serwuje dania kuchni regionalnej i posiada certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Mogliśmy przyjrzeć się organizacji pracy kuchni restauracyjnej, a także spróbować tradycyjnego polskiego deseru.

Anna Pastor

[Zobacz zdjęcia]


Konkurs na karykaturę Patrona szkoły


W dniu 9 lutego 2015 r. uczniowie klasy III ZW o profilu "Kucharz" pod opieką pani Mileny Andrzejczyk, pani Katarzyny Konopki i pani Anny Pastor uczestniczyli w "Światowym Dniu Pizzy", organizowanym przez restaurację Brofaktura. Uczniowie mieli okazję zrobienia, a następnie spróbowania swojej pizzy. Uwieńczeniem spotkania było otrzymanie przez każdego z uczestników dyplomu ukończenia kursu pieczenia pizzy w ramach Pizza School z podpisem Mistrza Kuchni pana Jarosława Roszaka.

Katarzyna Konopka

[Zobacz zdjęcia]


W dniu 3 lutego 2015 r. uczniowie klasy III ZW o profilu "Kucharz" pod opieką pani Mileny Andrzejczyk, pani Katarzyny Konopki i pani Anny Pastor uczestniczyli w wycieczce do restauracji Zaścianek Polski, której specjalnością są dania kuchni regionalnej. Restauracja oferuje potrawy oznaczone certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Dzięki uprzejmości właścicielki restauracji mogliśmy usłyszeć wiele ciekawostek o lokalu i daniach tam serwowanych, przyjrzeć się pracy kucharzy, a także skosztować pysznego deseru. Odwiedziliśmy także należący do restauracji sklep Zdrowa Żywność, gdzie z zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji o sprzedawanych tam tradycyjnych i ekologicznych produktach najwyższej jakości.

Anna Pastor

[Zobacz zdjęcia]


W dniach 14-15 stycznia 2015 r. chętni uczniowie z klas: II ZW, III ZW, II TW, IV TK uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu w HorArt HORECA ACADEMY POLAND we współpracy z Ogólnopolską Szkołą Barmanów i zdali egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną, otrzymując tytuł "KELNER". Wszystkim GRATULUJEMY i jednocześnie zapraszamy kolejne osoby do wzięcia udziału w II edycji.

Katarzyna Konopka

[Zobacz zdjęcia]


W grudniu uczniowie klasy I ZW o profilu „Kucharz” pod opieką pani Anny Pastor i pani Katarzyny Konopki uczestniczyli w wycieczce do restauracji Bollywood Hollywood. Uczniowie wykonali, pod czujnym okiem kucharza indyjskiego, danie Tandoori chicken z pysznym plackiem Naan z pieca Tandoor, a następnie je spróbowali. Każdy z uczestników był zachwycony oraz mile zaskoczony smakiem, wyglądem i aromatami unoszącymi się z talerza. Dzięki przygotowanej prezentacji oraz uprzejmości pani Beaty Gulati i pana Sunil Gulati, uczniowie poznali obyczaje i tradycje kulinarne Indii.

Katarzyna Konopka

[Zobacz zdjęcia]


„BŁĘKITNE BERETY” w Zespole Szkół Nr 4

Trzy „mundurowe” klasy licealne siedleckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 spotkały, w przedświąteczny piątek, się z żołnierzami – kombatantami misji pokojowych ONZ. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu i wychowania - coś, na co zwraca się szczególną uwagę w szkole z ulicy Bema 4.

W spotkaniu udział wzięli czynni (w pustynnych mundurach) i emerytowani wojskowi, członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, w tym chorąży rezerwy Ireneusz Chodowiec, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia (prezes koła siedleckiego) - były dowódca patrolu saperskiego i rozminowania z wojen na Bałkanach i Bliskim Wschodzie.

Młodzież wysłuchała prezentacji multimedialnych i barwnych opowieści o życiu na misjach, rozkładzie żołnierskiego dnia, wyjazdach na akcje i patrole, świętach na obczyźnie. Pytano o wojskowe wyżywienie i uzbrojenie. Można było założyć hełm lub kamizelkę taktyczną, „zważyć” w ręku prawdziwy granat, spróbować „Suchara Specjalnego SU-2”...Wojskowi opowiadali także o kulturze, religii i obyczajach państw, gdzie przyszło im rozdzielać - i utrzymywać w pokoju - zwaśnione strony.

Spotkanie było swoistą lekcją historii i geografii. Stąd zdjęcia i wspomnienia z Syrii, Libanu, Wzgórz Golan, Ziemi Świętej, Bośni i Hercegowiny. Wiadomo jednak, że każda misja – to podróż w nieznane. Człowiek nie wie, czy wróci z misji. Nie wie, czy zobaczy rodzinę. Znienacka możesz zostać ostrzelany, możesz wejść na minę... A unieszkodliwianie miejscowej broni było pierwszym zadaniem polskich (siedleckich) saperów.

Uczniowie poznali cele Stowarzyszenia Kombatantów Misji ONZ i ich współpracę z siedlecką jednostką 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, jaka prowadzona jest celem przekazywania żołnierzom zdobytego – na wojennych misjach - doświadczenia. Na zakończenie spotkania, szkoła otrzymała – na ręce dyrektora placówki Leszka Rozbickiego – niezwykłą pamiątkę, honorowy ryngraf Stowarzyszenia, podpisany przez generała Stanisława Woźniaka!


Piotr Buczek


Kompozycje naszych uczniów


W dniu 02.10.2014 r. odbyło się podsumowanie projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo", realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oprócz zaproszonych gości i naszej Dyrekcji udział wzięli wszyscy tegoroczni stażyści z opiekunami: p. Katarzyną Konopką, p. Mileną Paszyńską, p. Izabelą Romańską. Uczniowie otrzymali zaświadczenie o ukończeniu kursu j. włoskiego oraz dokument Europass Mobility. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów klasy II i III "Kucharz" pod opieką p. Mileny Andrzejczyk, p. Katarzyny Konopki, p. Małgorzaty Krasnodębskiej - Jacenciuk, p. Anny Pastor.
[Zobacz zdjęcia]


Sprzątanie Swiata 2014


Kurs kelnerski

Wszystkie osoby, które wpłaciły zaliczkę na kurs kelnerski proszone są o wpłacenie pozostałej kwoty w wysokości 200 zł w terminie do 30 listopada 2014 r.
Wpłaty przyjmują p. Milena Andrzejczyk i p. Katarzyna Konopka.
Kurs przeprowadzony zostanie w dniach 14-15 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach.


W dniu 11.09.2014 r. odbyła się wycieczka do Japońskiego Ogrodu Herbacianego w Suchożebrach w ramach praktyk zawodowych. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II TK. Opiekunami wycieczki szkolnej były: Ewa Wróbel, Teresa Steleżuk, Magda Pastor. Wycieczkę oprowadzał właściciel ogrodu Pan Ryszard Manowski, który założył w 1995 r. ogród japoński, na działce o powierzchni 250 metrów kwadratowych. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z malowniczymi skalnymi dekoracjami, poznanie kultury dalekiego wschodu oraz poznanie sztuki projektowania ogrodu.
[Zobacz zdjęcia]


Projekt "Droga do kariery II"

W dniach 10-30 sierpnia 2014 r. uczennice ZSP nr 4 w Siedlcach z klasy III TK pod opieką pani Katarzyny Konopki uczestniczyły w projekcie "DROGA DO KARIERY II"
Staż został zrealizowany w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo", realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Swoją praktykę uczennice odbywały w Spoleto we Włoszech tj.:
 1. A.C.M.P.VILLA PIANCIANI
  • KLAUDIA JUREK
  • JOANNA KONDRACIUK
  • WERONIKA OSYPIŃSKA
  • SYLWIA SKIBNIEWSKA
 2. IL BAIO DI CECCARONI SRL
  • JOANNA GUZEK
  • ALEKSANDRA GRĘZIAK
  • JOANNA WIĄCEK
  • WERONIKA RADOMYSKA
 3. CECCARONI GARDEN DI MEDORI SIMONETTA
  • MONIKA DĄBROWSKA
  • WIOLETTA MIŁKOWSKA
Uczennice odbywając praktykę miały również możliwość zwiedzania Rzymu i Asyżu.
W dniu 29 sierpnia 2014 r. odbyła się uroczysta kolacja, podczas której każda z uczestniczek projektu otrzymała certyfikat z rąk pani Ewy Markowskiej oraz pani Simonetty.
[Zobacz zdjęcia]


Dnia 11 czerwca 2014 r. odbył się finał V Mistrzostw Siedlec Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego. Nasza drużyna zmierzyła się z I LO i wygrała 2:0! Za I miejsce dziewczyny zdobyły puchar oraz złote medale, a także nagrody rzeczowe.
Nasza zawodniczka Kasia Niedziółka z kl. I LO zdobyła tytuł "królowej" strzelców. Gratulujemy!
[Zobacz zdjęcia]


Dnia 6 czerwca 2014 r. odbyły się V Mistrzostwa Siedlec Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego. Nasza drużyna wygrała mecze i awansowała do dalszych rozgrywek.
Wyniki meczów przedstawiają się następująco:
ZSP nr 4 - IV LO 4:1
ZSP nr 4 - KLO 7:1
ZSP nr 4 - ZSP nr 3 3:0
[Zobacz zdjęcia]


Siedleckie Dni Drzewa

Z okazji zbliżających się obchodów Siedleckich Dni Drzewa, organizowanych przez Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” pod patronatem Prezydenta Miasta i Nadleśnictwa Siedlce, odbyła się uroczystość nazwania wybranego drzewa imieniem Kazimierza Wielkiego.
Uroczystość ta miała miejsce 5 czerwca 2014 r. Uhonorowane przez nas drzewo to jesion wyniosły (Fraxinus Excelsior), rosnący w Parku Stencla (Stary Park). Jest to pomnik przyrody, którego obwód pnia wynosi 338 cm.
W uroczystości, zorganizowanej przez p. Katarzynę Syczewską uczestniczyły przedstawicielki Polskiego Klubu Ekologicznego „Podlasie”, p. wicedyrektor Ewa Wróbel, p. Teresa Steleżuk, p. Agnieszka Affek-Starczewska oraz uczniowie z klas: II TK i III TK.
[Zobacz zdjęcia]


Zapraszamy wszystkich na
KURS KELNERSKI!!!


Kurs zawiera materiały szkoleniowe dla uczestników oraz certyfikaty w j. polskim i j. angielskim!!!

Miejsce realizacji kursu: ZSP NR 4 w Siedlcach
Organizator: Ogólnopolska Szkoła Barmanów w Warszawie
Data realizacji kursu: PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2014 r.
Kontakt:
sekretariat szkoły ZSP NR 4 W SIEDLCACH
kasia962@interia.pl
m.k.andrzejczyk@gmail.com

ZALICZKA - 50 ZŁ DO 20 CZERWCA 2014 r. - warunkuje o udziale w kursie!!!
POZOSTAŁA CZĘŚC - 200 zł
- listopad 2014 r.

Program szkolenia

CZEKAMY NA CIEBIE - ZAPRASZAMY!!!!!!!


Konkurs florystyczny - 3 edycja

Dnia 14 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs florystyczny, zorganizowany przez panią Katarzynę Syczewską. Już po raz trzeci uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu prezentowali swoje umiejętności w układaniu kwiatów.
Tematem konkursu była "Kompozycja z róż", w której uczestnicy mogli użyć jednej lub wielu róż oraz dodatków, nie będących kwiatami.
Jury w składzie: p. Dyrektor Ewa Wróbel, p. Teresa Steleżuk,
p. Agnieszka Affek - Starczewska oraz p. Katarzyna Syczewska, oceniając technikę wykonania i oryginalność pomysłu, wyłoniły zwycięzców konkursu:


I miejsce - Dorota Bielińska kl. II TK
II miejsce - Paulina Semeniuk kl. IV TK
III miejsca ex aequo Monika Zacharczuk kl. IV TK oraz Kamila Rutkowska kl. III TK


Pozostałe prace, wykonane przez: Katarzynę Piekut kl. III TK, Ewę Frelik kl. III TK, Aleksandrę Przerwę kl. III TK, oraz Sylwię Nowosielską kl. III TK zostały wyróżnione.
[Zobacz zdjęcia]


Sobota w Białej Podlaskiej

Dnia 5 kwietnia 2014 r. w sobotę uczniowie naszej szkoły z klas I LO i II Lb wraz z opiekunami wybrali się na dni otwarte do Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Na początku profesorowie, a także studenci krótko zaprezentowali uczelnię. Już sam zdjęcia i opisy budziły zachwyt. Szczególnie ciekawą częścią prezentacji były pokazy tańca fitness, czy samoobrony prezentowane przez studentów AWF. Następnie każdy miał okazję zobaczyć pokazy gimnastyki, siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki oraz pływania. Wszyscy z zaciekawieniem podglądali starszych kolegów. Zainteresowani mogli poznać AWF nie tylko ze strony teoretycznej, ale także i w praktyce. Dla chłopców przewidziana była gra w kosza lub inne zajęcia, zaś dla dziewczyn zabiegi pielęgnacyjne.
Nasi uczniowie z uśmiechem na twarzach opuszczali placówkę. Wielu z nich jest bardzo zadowolonych z wyjazdu oraz zachwyconych uczelnią i już planują studia na niej.
[Zobacz zdjęcia]


Dnia 7 marca, a więc w przeddzień Dnia Kobiet, Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani prof. Beaty Tarkowskiej przygotował specjalnie dla wszystkich pań (tych młodych i tych nieco starszych) „Kabaretową niespodziankę”.
Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w świetlicy szkolnej (oświetlonej marcowym słoneczkiem), by wysłuchać występu koleżanek (Natalii Soszyńskiej i Marii Plichty) oraz kolegi (Michała Kitlińskiego). Bardzo sympatycznym akcentem był występ nauczyciela – pana prof. Karola Czmocha – który specjalnie dla naszych pań zaśpiewał Baśkę.
Przygotowany program był uatrakcyjniony scenkami kabaretowymi związanymi z płcią piękną i żartobliwymi komentarzami. Całości dopełnił występ pana prof. Mirosława Stańskiego, który wygłosił wykład o różnicach w budowie mózgu mężczyzny i kobiety. Prelegent za swoje wystąpienie otrzymał gromkie brawa.
Uśmiechy zgromadzonych dowodziły, że przygotowany program dostarczył wiele rozrywki i przyjemności. Na koniec wszystkie panie otrzymały po małokalorycznym cukierku.


4 marca 2014 r. nasza szkoła gościła uczestników etapu diecezjalnego VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyjechali z terenu całej diecezji siedleckiej.
Społeczność naszej szkoły reprezentowały trzy uczennice: Barbara Jasińska z klasy II ZW. Mata Grudzińska z klasy I TK oraz Katarzyna Grudzińska z klasy IV TK.
Pomimo, że naszym koleżankom nie udało się awansować do finału ogólnopolskiego, to mogą czuć się wygranymi, bo każdy, kto poznał choć trochę postać św. Maksymiliana ma wspaniały wzór do naśladowania.
[Zobacz zdjęcia]


W dniach 16 - 28.02.2014 r. panie Katarzyna Konopka i Milena Andrzejczyk brały udział w projekcie "Nauczyciel Gastronomii na Drodze Rozwoju". Odbyły praktyki w Hotelu Sheraton w Sopocie a także uczestniczyły między innymi w szkoleniu z nowoczesnego sprzętu gastronomicznego, w testach umiejętności praktycznych i teoretycznych. Wszystkie zajęcia odbywały się "pod okiem" najlepszych specjalistów z branży hotelarsko - gastronomicznej.
[Zobacz zdjęcia]


Kucharze klasy II ZW pod opieką pani Katarzyny Konopki i pani Mileny Andrzejczyk uczestniczyli w wycieczce branżowej do "Restauracji dworskiej" w Mościbrodach. Dewizą kuchni, którą odwiedzili jest cytat zaczerpnięty z "Praktycznego Kucharza warszawskiego" z 1903 r. - "Gdzie gosposia skrzętna i kucharka chętna, tam przy stole wesoło - dobry humor wokoło". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z asortymentem potraw, win, deserów, ciast, a jednocześnie poznać historię powstania restauracji.
[Zobacz zdjęcia]


Dnia 16 lutego w Sali Bankietowej Orchidea uczniowie klas maturalnych, wychowawcy i nauczyciele bawili się na zabawie studniówkowej.
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 19:00 od tradycyjnego tańca wielu pokoleń maturzystów – poloneza. Każda klasa wypadła niezwykle efektownie. Dostojni maturzyści i ich osoby towarzyszące udowodnili, że czas poświęcony na ćwiczenie trudnych figur i układów nie był stracony.
W części oficjalnej przyszli abiturienci w ciepłych słowach wyrazili swoją wdzięczność wobec tych, którzy w ostatnich latach nauki wspierali ich oraz mobilizowali do dalszej pracy czy samokształcenia. Podziękowania i złożone na ręce wychowawców kwiaty były dowodami wdzięczności nie tylko za przekazaną wiedzę, ale także za miłą atmosferę i okazywane serce.
Po części oficjalnej nadszedł czas na posiłek. Po wzmocnieniu sił witalnych wszyscy ruszyli na parkiet. Prawdziwa zabawa dopiero się zaczynała! Tegoroczni maturzyści oraz ich goście bawili się w blasku fleszy i pod obstrzałem kamer do białego rana.


Dnia 13 lutego po raz drugi w naszej szkole został zorganizowany konkurs Miss i Mister szkoły. O miano najpiękniejszej i najpiękniejszego walczyły 22 osoby. Zostały one do konkursu wytypowane przez swoich klasowych kolegów bądź też (jeżeli miały wystarczająco dużo odwagi) zgłosiły się same.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. prof. Małgorzata Szymaniuk-Kruk, p. prof. Karol Czmoch, p. prof. Leszek Lisiewicz, ubiegłoroczny Mister – Karol Hektor oraz tegoroczna maturzystka – Natalia Soszyńska.
Występujący na szkolnym wybiegu kandydaci do tytułu Miss i Mistera musieli się zaprezentować w kilku „odsłonach” (np. w stroju wieczorowym i w tym, w którym czują się najlepiej) Między poszczególnymi pokazami zgromadzona na sali gimnastycznej publiczność mogła wysłuchać piosenek w wykonaniu uzdolnionych muzycznie naszych dwóch koleżanek i jednego kolegi. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i z zainteresowaniem oglądali występy.
Ostatecznie tytuł Miss wywalczyła Magdalena Filipek z klasy I ZW. Misterem 2014 został natomiast Michał Kitliński z III LO. Gratulujemy!


Mamy Szkołę Partnerską w Niemczech!!!

11 lutego 2014 r. gościliśmy w naszej szkole delegację z powiatu Oberhawvel, zaprzyjaźnionego z powiatem Siedleckim.

W skład delegacji wchodzili:

Uwe Falk - Kuratorium Oświaty w Perlebergu, Dyrektor Wydziału
Ksztalcenia Zawodowego i Ustawicznego,
Annemarie Reichenberger - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i
Sportu w radzie powiatu,
Kathrin Haase - Dyrektor szkoły im. Käthe Kollwitz w Mühlenbeck,
Olaf Respondek - Nauczyciel Ekonomii Gospodarki w szkole im. Georga
Mendheima w Oranienburgu,
Manuela Brüssow - Dyrektor szkoły im. Torhorst w Oranienburgu,
Peter Mohr - Dyrektor szkoły im. Eduarda Maurera w Hennigsdorfie,
Lutz Busse - Kierowca.

Wśród gości obecny był dyrektor Oberstufenzentrum z Henningsdorfu Pan Peter Mohr, który wyraził chęć  nawiązania współpracy - partnerstwa z naszą szkołą,  co nas  bardzo  cieszy!

Nasza szkoła przygotowała się na to spotkanie. Już od drzwi wejściowych widoczne były pozdrowienia w obu językach Herzlich Willkommen - Serdecznie Witamy! Plakat przygotowany przez uczennice  kl. III TK pod kierunkiem pani Teresy Steleżuk zapraszał gości do środka.

Panie Katarzyna Konopka i Milena Andrzejczyk wraz z uczniami z zawodu kucharz   zadbały o rozkosze dla podniebienia. Zgodnie z naszą tradycją karnawałową  zaserwowały faworki i róże karnawałowe „przez żołądek do serca”. J Wystrój świetlicy szkolnej, kompozycje z suchych kwiatów (prace uczniów kl. II TK pod kierunkiem pani dyrektor Ewy Wróbel), projekty zagospodarowania terenu przygotowali uczniowie klas starszych Technikum Architektury Krajobrazu  pod kierunkiem pani Katarzyny Syczewskiej i pani Agnieszki Affek-Starczewskiej. Gościom  pięknie podawały do stołu uczennice z kl. II ZW.

Następnie Delegacja zwiedziła szkołę. Pan Mirosław Stański wraz z kołem filmowym przygotowali prezentację o naszej szkole, była świetna!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tej wizyty. Szkoła wyglądała pięknie i lśniąco! Fotograficzną relację z przebiegu wizyty przygotował Kamil Pietrzak z klasy II ZM.

Tłumaczem podczas całego  pobytu delegacji z Niemiec w Siedlcach była pani profesor Małgorzata Szymaniuk-Kruk.

Dziękujemy!!!


[Zobacz zdjęcia]W dniach od 10 do 13 lutego działała w szkole poczta walentynkowa. Do pudełka ustawionego w sklepiku można było wrzucać kartki, wierszyki itp. Należało tylko pamiętać, aby napisać imię i nazwisko odbiorcy! 14 lutego wszystkie liściki zastały dostarczone do „Walentynek” i „Walentych”.


29 stycznia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Miejskiej Licealiadzie w drużynowym tenisie stołowym. Drużynowo chłopcy zajęli I miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Kamil Kurowski z kl. II Lb. Dziewczęta zajęły IV miejsce. Gratulujemy!Dnia 23 stycznia w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu „Limeryk o lesie”. W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie z klasy II TK. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Sebastian Skwierczyński i Monika Dąbrowska, drugie – Adam Woźnica, a trzecie – Agata Rok.
Gratulujemy!


Dnia 16 stycznia naszą szkołę odwiedził zespół „Limbos”. Tematem przewodnim koncertu była muzyka filmowa. Przez godzinę słuchaliśmy wybranych przebojów, a na zakończenie kilka piosenek zaśpiewał pan Leszek Kowalik – absolwent naszej szkoły.


Dnia 18 grudnia odbyły się jasełka przygotowane pod kierunkiem pani prof. Małgorzaty Krasnodębskiej-Jacenciuk przez uczniów z kl. III U, I LO, I TK, IV TK, II ZW i II LO a. Recytowane przez naszych szkolnych artystów wiersze miały za zadanie uświadomić nam, jak ważne w naszym życiu są: dobroć, zgoda, szacunek, tolerancja, wara, miłość i przebaczenie. W czasie przestawienia nie zabrakło także pięknie wykonanych kolęd. Nad występem chórzystów czuwał pan prof. Leszek Lisiewicz.


Dnia 6 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu Mity, legendy, baśnie o Siedlcach i Ziemi Siedleckiej zorganizowanego przez Siedlecką Grupę Literacką "Witraż". Jednym z laureatów tego konkursu został uczeń naszej szkoły - Patryk Tomaszewski z klasy II Lb. Jego praca, jak podkreśliło jury, wyróżniła się spośród innych (a nadesłano ich ponad 60) satyryczno-humorystycznym charakterem i kreatywnością.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Na początku grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna pod hasłem Dzieci-Dzieciom – Paczka Świąteczna. Jej celem było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych oraz środków higienicznych. Zgromadzone dary zostały przekazane do środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie. Angażując się w tę charytatywną akcję, mieliśmy okazję pomóc rodakom na Kresach godnie przeżyć okres Bożego Narodzenia. Około czterdziestu uczniów naszej szkoły wzięło także udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności oraz Caritas Siedlce i pracowało w charakterze wolontariuszy w naszych lokalnych marketach.


W dniach 26-28 listopada uczniowie najstarszych klas pisali próbny egzamin maturalny. Pierwszego dnia musieli zmierzyć się z językiem polskim, drugiego z matematyką, a trzeciego z wybranym przez siebie językiem obcym.


12 listopada to dzień, w którym uczciliśmy 95 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny (przygotowany pod kierunkiem p. prof. Hanny Krasuskiej przez uczniów z klasy III TK) pt. Polskie znaki. Pierwsza część nawiązywała do początków państwa polskiego, które dzięki przyjęciu chrześcijaństwa, wzmocniło swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Program podkreślał rolę Kościoła w życiu egzystujących pod zaborami Polaków, którzy w trudnych chwilach uginali kolana jedynie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzięki nowoczesnej technice uczniowie byli wirtualnymi świadkami odsłonięcia cudownego obrazu w klasztorze paulinów na Jasnej Górze. Duchem czasów stał się też Wernyhora, bohater dramatu Wyspiańskiego, który według oficjalnej interpretacji symbolizuje charyzmatycznego Piłsudskiego – twórcę niepodległej Ojczyzny w 1918 r. Młodzież miała okazję zobaczyć oryginalne zdjęcia, przedstawiające Marszałka, jego bliskich i współpracowników. Drugą część montażu artystycznego stanowił cykl fragmentów filmowych, nawiązujących do wydarzeń z okresu komunizmu w Polsce. Zaprezentowane „kawałki” pokazywały, jak znienawidzony system totalitarny zjednoczył cały naród w imię walki dobra z złem. W tych warunkach świetnie odnalazła się Solidarność, której ideały po dziś dzień nie są obce wielu Polakom. Podsumowaniem programu stał się pokaz slajdów zainspirowany pieśnią solidarnościową A te skrzydła jeszcze grają. Celem zaprezentowanego montażu było udowodnienie, że wolność dla Polaków jest najważniejsza. Bez niej naród traci swoją tożsamość.


11 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w Ulicznym Biegu Niepodległości w rocznicę odzyskania niepodległości. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zajęli I miejsce. Gatulujemy!


11 listopada delegacja uczniów naszej szkoły wraz z p. dyrektorem Leszkiem Rozbickim uczestniczyła w siedleckich obchodach święta odzyskania niepodległości. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w kościele pw. św. Józefa pod przewodnictwem ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, nastąpił przemarsz na Plac Wolności, gdzie złożono wieńce.
[Zobacz zdjęcia]


Obchody Roku Juliana Tuwima

28 października 2013 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu pt. „Słowa jak obrazy - twórczość Juliana Tuwima w mojej wyobraźni” zorganizowanego z okazji Roku Juliana Tuwima przez polonistów: p. Barbarę Gryciuk, p. Hannę Krasuską, p. Hannę Szymczyk, p. Beatę Tarkowską i bibliotekarza p. Anetę Kalinowską. W montażu słowno-muzycznym młodzież z klas I TK, II TK, II TW,III TW i III LO recytowała fragmenty utworów poety. Widownia wysłuchała piosenek powstałych na podstawie wierszy pisarza pt. „Polskie Kwiaty” i „Grande Valce Brillante” oraz zagranego na skrzypcach utworu „Tomaszów” w wykonaniu uczennicy z klasy I TK Dominiki Komorowskiej. Podczas programu została również wyświetlona prezentacja multimedialna pt. „Lata 20., lata 30.” przybliżająca klimat epoki, w której żył Tuwim i miejsca jego pobytu. Zgromadzeni obejrzeli wystawy: „Życie i twórczość Juliana Tuwima”, „Portrety Tuwima”, „Ciekawostki z życia Juliana Tuwima”, a także wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów do dzieł poety. Prace zostały pogrupowane w działach: „Tuwim dzieciom”, „Kwiaty Polskie”, „Bal w Operze” i „Wiersze różne”. Przy nich zostały zamieszczone fragmenty poszczególnych utworów. Na zakończenie tej uroczystości pani dyr. Ewa Wróbel i organizatorzy podziękowali uczniom, którzy zaangażowali się w projekt (z klas I TK, II TK, III TK, IV TK, II LOA, II LOB, III LO, II TW, III TW) i wręczono im pamiątkowe dyplomy., Prace plastyczne do utworów Tuwima wykonali także absolwenci rocznika 2012/2013 z klasy IVTK.
[Zobacz zdjęcia]


17 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji przybyło do naszej szkoły wielu znamienitych gości: mł. bryg. Waldemar Rostek (zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach), nadkom. Janusz Celiński (zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach), ppłk Jerzy Pawlik (Wojskowy Komendant Uzupełnień w Siedlcach), Lech Poduch (przewodniczący Komisji Oświaty RM) oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Małgorzata Jastrzębska. Konferansjerzy – Natalia Soszyńska i Kacper Ornowski – jako pierwszego o zabranie głosu poprosili dyrektora szkoły pana Leszka Rozbickiego. Przywitał on wszystkich zgromadzonych, przedstawił przybyłych gości i wygłosił przemówienie. Następnie miało miejsce wręczenie dyplomów dla współpracujących z naszą szkołą przedstawicieli służb mundurowych. Kolejnym punktem uroczystości było przyznanie wybranym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagród. Po części oficjalnej rozpoczął się koncert życzeń dla wszystkich pedagogów. Piosenki zaśpiewały uczennice należące do szkolnego chóru – Joanna Jurkowska (III LO), Joanna Siennica (III U), Małgorzata Franczak (IV TK), Katarzyna Jakubiak (II a LO), Ada Adamska (II ZW) i Natalia Trochimiak (I LO). Później rozpoczęła się część kabaretowa. Role nauczycieli i uczniów odgrywali aktorzy z klas: I LO (Agata Celińska-Mysław, Maciej Dyńka, Marlena Jasińska, Dominika Jastrzębska, Marta Mazur, Kacper Paczuski, Karolina Szaniawska, Natalia Trochimiak), I TW (Klaudia Adamczyk, Szymon Głuchowski, Kamila Borkowska, Katarzyna Szczepańska), II La (Katarzyna Ławecka, Daria Ressmer), II Lb (Katarzyna Gromadzka, Paulina Tymoszuk), III TK (Natalia Cieślik, Maria Plichta) oraz IV TK (Marcin Talacha). Pantomima pt. Dzień z życia pewnej klasy rozweseliła wszystkich obecnych. Na koniec części artystycznej Maciej Dyńka (w ramach podziękowań dla nauczycieli) wykonał własny utwór, a Dagmara Krasnodębska zatańczyła. Pieczę nad młodymi artystami sprawowała p. prof. Agnieszka Borkowska, natomiast chórzystki do występu przygotowywał p. prof. Leszek Lisiewicz.
[Zobacz zdjęcia]


Obchody XIII Dnia Papieskiego

W piątek 11 października 2013 roku w ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego z inicjatywy uczennic z klasy IVTK: Katarzyny Grudzińskiej, Karoliny Talacha i Emilii Semeniuk została zorganizowana w naszej szkole akcja „Budujemy żywy pomnik Jana Pawła II”. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do uczniów klas: ITW, II TW, IIBLO, IIITK, IIILPUG, IVTW, IVTK. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 153,18 zł. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc uczniom naszej szkoły.

Organizatorzy

Dekoracje na Wszystkich Świętych.


4 października gościliśmy w naszej szkole Waldemara Obłozę – polskiego aktora teatralnego i telewizyjnego, który szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z roli Romana z serialu Na Wspólnej i Kurskiego z Miodowych lat. Wiadomo, że na lekcjach nie zawsze chce się nam słuchać wykładów nauczycieli, dlatego też z niezbyt wielkim entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość o możliwości uczestniczenia w kolejnym, dotyczącym tym razem historii teatru. Spodziewaliśmy się nudnego wywodu, a tymczasem dano nam możliwość uczestniczenia w aktorskich mini warsztatach. Pan Obłoza nie tylko opowiadał o dziejach teatru i technice gry w poszczególnych epokach, ale też dał nam możliwość zobaczenia, jak to naprawdę wyglądało. Wybrani przez naszego gościa uczniowie wcieli się w aktorów starożytnych, średniowiecznych czy renesansowych i odgrywali pod okiem mistrza krótkie scenki zgodnie z zasadami gry, obowiązującymi w danych czasach. Śmiechu mieliśmy co niemiara. Okazało się, że nie jest łatwo mówić „pełnym” głosem. Wiele trudu wymaga też zapanowanie nad mimiką. Drobne niedociągnięcia, np. nieodpowiednie ułożenie brwi, mogą mieć wpływ na wymowę całej sceny. Myślę, że wiedza (zarówno dotycząca tajników gry aktorskiej, jak i historii teatru) wyniesiona z tych nietypowych zajęć na długo pozostanie w naszej pamięci.


27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie z klas: IV TK, III TK, III U, II a LO, II b LO, I TK, którzy uczą się języka rosyjskiego, pod kierunkiem swoich nauczycieli p. prof. Ewy Oleszczuk i p. prof. Bożeny Wojciechowskiej przygotowali program artystyczny w języku rosyjskim: "Język rosyjski z humorem". 27 września został on zaprezentowany uczniom innych klas, także tym, którzy nie uczą się języka rosyjskiego.
Z okazji „obchodów” Europejskiego Dnia Języków w świetlicy szkolnej odbył się także, przygotowany przez p. prof. Małgorzatę Dobosz i p. prof. Wiolettę Rucińską-Firasiewicz, konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przystąpiły do niego trzy- lub czteroosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Ostatecznie zwyciężyła drużyna klasy IV TK w składzie: Paulina Jakubiak, Katarzyna Grudzińska i Paweł Flisiuk.
Tego samego dnia odbył się także konkurs języka angielskiego zorganizowany przez p. prof. Monikę Mackiewicz dla klas pierwszych na poziomie pre-intermediate. Pierwsze miejsce zajęła Agata Celińska-Mysław (I LO), drugie – Marlena Jasińska (I LO), trzecie – Rafał Krawczyk (I TW), czwarte – Kamil Orzełowski (I LO).


We wrześniu został wybrany nowy Samorząd Szkolny. W jego składzie znalazły się: Maria Plichta - przewodnicząca, Adrianna Skup - zastępca przewodniczącej, Natalia Cieślik - rzecznik praw ucznia, Natalia Soszyńska - sekretarz, Joanna Siennica - fotograf.


Zakończenie staży we Włoszech


24 września odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów z klas pierwszych, a zaraz po nim tzw. otrzęsiny, dzięki którym uczniowskie grono powiększyło się o kolejnych pełnoprawnych członków.


Zdjęcia ze ślubowania
Zdjęcia z otrzęsin

2 września 2013 r. punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klas pierwszych zostali ciepło przywitani przez dyrekcję i nauczycieli na sali gimnastycznej, natomiast my – starszyzna szkolna – od razu udaliśmy się na spotkania z wychowawcami. Następnie przeszliśmy do kościoła ojców franciszkanów na mszę świętą. Przed rozpoczęciem nabożeństwa miało miejsce uroczyste pożegnanie ojca Adama Lubiatowskiego, który od 2005 r. był katechetą w naszej szkole, a teraz (z przyczyn zdrowotnych) musiał zrezygnować z nauczania. Po mszy na uczniów (jak zawsze) czekała siostra Jolanta z miłą niespodzianką – obrazkami.


Starsze wiadomości Zobacz...


Organizacja szkoły
Egzaminy
Ogłoszenia
Odwiedziło Nas:
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
szablony stron