Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Szachy w szkole

Piotr Murdzia znany polski szachista przeprowadził dzisiaj symultanę szachową. Miało to miejsce w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Po symultanie przeprowadzono miniturniej szachowy na dystansie 7 rund z tempem 3 min+2s

s1 s2 s3

Piotr Murdzia to polski szachista, wielokrotny mistrz świata w rozwiązywaniu zadań szachowych. Spotkanie rozpoczęło się od symultany szachowej, w której naszą szkołę reprezentowali: uczeń Krzysztof Plichta z kl. III TŻ i dwóch nauczycieli prof. Zdzisław Stefanoff i prof. Mirosław Pawlak. Następnie odbył się miniturniej szachowy, w którym niepokonany okazał się w/w symultanista. Szachowe potyczki przebiegały w oryginalnej scenerii, gdyż na ekranie organizatorzy udostępnili bezpośrednią relację z Olimpiady Szachowej Batumi 2018. Obecnie nasza Kadra Narodowa prowadzi w/w zawodach.

 

prof. Zdzisław Stefanoff.