>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   zakatek    

 

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

ofedu

Europejski Dzień Języków

Drosio

W 2001 roku, z inicjatywy Rady Europy, 26 września został ogłoszony Europejskim Dniem Języków Obcych. W 2021 r. przypada 20 rocznica tego wydarzenia, a przesłanie, które początkowo przyświecało pomysłodawcom, nadal pozostaje aktualne; jest nim promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy, mające na celu osiągnięcie wzajemnego zrozumienia między różnorodnymi kulturami. Apel o podejmowanie nauki większej liczby języków obcych kierowany jest do wszystkich niezależnie od wieku.

Z okazji Dnia Języków w całej Europie organizowane są liczne i różnorodne wydarzenia. Nasza szkoła również włącza się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym, Szkolnym Konkursie Piosenki oraz Konkursie wiedzy dotyczącej ciekawostek językowych i kulturowych.

W Konkursie Piosenki wzięli udział uczniowie klas trzecich: Julia Lubańska, Karolina Maciejuk, Natalia Pilich i Julia Wierzejska - uczennice klasy 3TŻ8, Marta Zacharczuk – 3TM8 oraz Michał Drosio – 3TKg i Kacper Drosio - 3TŻg.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, prezentując piosenki w różnych językach np.: w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim, czy włoskim. Wykazali się również umiejętnościami tanecznymi, grą na skrzypcach, a także dużym poczuciem humoru i dystansem do samych siebie.

W Konkursie Językowo-Kulturowym, w formie interaktywnej (w aplikacji Kahoot) wzięło udział 23 uczniów. Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Przemysław Szulawa, klasa 3TWg,

II miejsce – Emilia Bańkowska, klasa 3LOg

III miejsce – Kornelia Zazuwiak, klasa 3TŻ8

Wyróżnienie w konkursie otrzymuje o. Daniel Śliwiński.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach oraz gratulujemy zwycięzcom.