>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   zakatek    

 

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

ofedu

I Zjazd Absolwentów "Rolnika"

I Zjazd Absolwentów „Rolnika”
15 październik 2011

Dziękujemy Wam za wszystkie serdeczne słowa wypowiedziane pod adresem organizatorów Zjazdu. Wasze zadowolenie jest dla nas najlepszą nagrodą za poniesiony trud związany z przygotowaniami. Dziękujemy również za udostępnione przez Was pamiątki, zdjęcia i Wasze wspomnienia ze szkolnych lat. Wszystkie te materiały okazały się bardzo przydatne w przygotowaniu wystawy o historii szkoły.Do zobaczenia na kolejnym Zjeździe!.Dyrektor i Komitet OrganizacyjnyProsimy również o podzielenie się z nami swoimi wrażeniami ze zjazdu pisząc do nI Zjazd Absolwentów „Rolnika”
15 październik 2011

Relacja z I Zjazdu Absolwentów

Z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia „Rolnika” 15 października 2011 roku odbył się I Zjazd Absolwentów, pracowników i wychowawców szkoły. Impreza była wyjątkowo udana. Zainteresowanie imprezą przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, wzięło w niej udział blisko 500 osób! Dla nas jednak najważniejsze jest szczere zadowolenie i wyrazy uznania dla organizatorów.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach odprawiana w intencji zmarłych absolwentów i pracowników szkoły. Wśród celebransów znaleźli się absolwenci szkoły ks płk Marek Pietrasiak, ks Artur Pióro i ks Karol Jakubiak.

Zdjęcia z Mszy Świętej (obejrzyj galerię)

 

Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siedlcach, gdzie odbyła się

dalsza część uroczystości.

 

Po rejestracji i otrzymaniu pakietu materiałów zjazdowych, rozpoczęła się część oficjalna. Dyrektor szkoły pan Leszek Rozbicki symboliczną minutą ciszy uczcił pamięć o ludziach związanych ze szkołą, których nie ma już wśród nas. W swoim przemówieniu nawiązał także do historii szkoły, wspomniał o ludziach, którzy przyczynili się do jej rozwoju. Szczególne podziękowania popłynęły w kierunku władz miasta Siedlce na czele z panem prezydentem Wojciechem Kudelskim i przewodniczącym Rady Miasta Siedlce panem Piotrem Karasiem, byłych dyrektorów, a także najstarszych absolwentów obecnych na sali, którym wręczono bukiety kwiatów.

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: prezydent Miasta Siedlce pan Wojciech Kudelski, poseł Krzysztof Wawrzyniec Borkowski, poseł Krzysztof Tchórzewski, przewodniczący Rady Miasta Siedlce pan Piotr Karaś, wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce Stefan Somla, Sekretarz Miasta Siedlce Sławomir Marchel, wicestarosta powiatu siedleckiego pani Józefa Rychlik, przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego Henryk Brodowski, wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Paweł Golec, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Marchel, wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski, członek Zarządu Polskiego Radia Zbigniew Stąsiek, dyrektor Zarządu Regionalnego TWP Antoni Raczyński, dyrektor WORD w Siedlcach Jacek Kobyliński, dyrektor MORD Marek Niewęgłowski, dyrektor OSiR w Siedlcach Andrzej Sitnik, okręgowy Inspektor Pracy Janusz Niedziółka, Młodszy Brygadier Straży Pożarnej w Siedlcach Cezary Magdziak, dziekan Collegium Mazovia Mirosław Symanowicz, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Siedlcach Iwona Dziedzic-Myka, prezes Oddziału ZNP w Siedlcach Maria Szmeja, dyrektor PG Nr 2 w Siedlcach Jadwiga Zgorzałek, dyrektor SP Nr 12 w Siedlcach Elżbieta Zysk-Zychowiecka oraz byli dyrektorzy siedleckiego „Rolnika”.

Goście w swoich wystąpieniach podziękowali za zaproszenie i wypowiedzieli wiele ciepłych słów uznania wobec dyrektora i organizatorów Zjazdu. Szkoła otrzymała wiele cennych pamiątek, które zaproszeni goście wręczyli na ręce dyrektora.

Po krótkiej przerwie na poczęstunek, uczestnicy obejrzeli występ Zespołu Chodowiacy, program słowno-muzyczny w wykonaniu naszej młodzieży, a także występ pani Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej (wokalistki) i pana Tomasza Wojtuś (pianisty).

Następnie wyświetlona została prezentacja multimedialna o historii szkoły z komentarzem słownym historyka pana Roberta Ossowskiego.

Zdjęcia z Części Artystycznej (obejrzyj galerię)

Na zakończenie części oficjalnej uroczystości, wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia i udali się na obiad w budynku internatu.

Następnie absolwenci zostali zaproszeni w szkolne mury. Podczas tej sentymentalnej podróży do dawnych czasów mieli możliwość spotkania ze swoimi kolegami i nauczycielami w salach lekcyjnych, powspominania i porozmawiania o swoim dawnym i współczesnym życiu. Absolwenci mogli również obejrzeć wystawę o historii szkoły, pamiątki i kroniki szkolne, a także wpisać się do Księgi Pamiątkowej. Tego dnia szkoła była otwarta na gości, a absolwenci chętnie zaglądali w każdy zakątek, do każdej sali, z która wiązały się jakieś wspomnienia.

Punktem kulminacyjnym jubileuszowej uroczystości był Bal Absolwentów, który rozpoczął się o godz. 1900. Zabawa była bardzo udana, o czym świadczą ostatni opuszczający bal, którzy wyszli o godzinie 600!

Zdjęcia z Części Nieoficjalnej (obejrzyj galerię)

 

Zjazd Absolwentów w mediach:

Informacja w portalu podlasie24.pl

Oficjalna strona Miasta Siedlce siedlce.pl

Oficjalna strona: Krzysztofa Wawrzyńca Borkowskiego

Oficjalna strona zjazdu ZSP Nr4 w Siedlcach

 

Drodzy Absolwenci i Goście!

Dziękujemy Wam za wszystkie serdeczne słowa wypowiedziane pod adresem organizatorów Zjazdu. Wasze zadowolenie jest dla nas najlepszą nagrodą za poniesiony trud związany z przygotowaniami. Dziękujemy również za udostępnione przez Was pamiątki, zdjęcia i Wasze wspomnienia ze szkolnych lat. Wszystkie te materiały okazały się bardzo przydatne w przygotowaniu wystawy o historii szkoły.

Do zobaczenia na kolejnym Zjeździe!.

Dyrektor i Komitet Organizacyjny

Prosimy również o podzielenie się z nami swoimi wrażeniami ze zjazdu pisząc do nas.