>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   zakatek    

 

Odwiedza nas 49 gości oraz 1 użytkownik.

  • J. Krysiak

 

 

ofedu

XLIV edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – ROLNIK w FINALE!

111

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dnia 23 kwietnia 2021r. odbyły się eliminacje okręgowe XLIV 2020/2021 edycji OWiUR. Uczeń z klasy 2TK8 Michał Niedziółka wywalczył tam 2 miejsce i zakwalifikował się do finału.

Finał odbył się w murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. W zmaganiach wystartowało ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu. Spośród 19 uczestników z bloku architektury krajobrazu Michał zdobył zaszczytne 5 miejsce.

GRATULUJEMY !

Nabór do programu „EUROPEJSKI SUKCES” 2020/2021

OznaczeniaZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego

w Siedlcach

EUROPEJSKI SUKCES

Nr projektu: 2020-1-PL01-KA102-078619

projekt zagranicznych staży zawodowych finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

- Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego

W ramach projektu 64 uczniów naszej szkoły z klas technikum kształcący się w zawodach:

technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – weźmie udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech i w Hiszpanii.

Celem głównym tak pomyślanego projektu jest przygotowanie uczestników do pomyślnego startu na rynku pracy. Złożą się na niego cele szczegółowe projektu: umożliwienie uczestnikom podwyższenia kwalifikacji zawodowych i językowych oraz kompetencji osobistych; rozwinięcie i utrwalenie międzynarodowego wymiaru kształcenia praktycznego w naszej szkole.

Każdy uczestnik projektu weźmie udział w kursie przygotowującym go do wyjazdu na staż. Na kurs złożą się zajęcia przygotowania pedagogicznego, językowego (40-godzinny kurs języka włoskiego lub hiszpańskiego) i kulturowego. Po ich zakończeniu uczestnicy wyjadą na staże. Stażyści, podzieleni na dwie 16 - osobowe grupy, odbędą staże we Włoszech (pierwsza grupa) i w Hiszpanii (druga grupa) listopadzie 2021 roku. Dwie kolejne grupy odbędą staże po roku, na przełomie marca i kwietnia 2022 r. Z każdą grupą wyjedzie dwóch opiekunów szkolnych.

Każdy z uczestników dostanie certyfikat odbycia kursu językowego i certyfikat odbycia zajęć przygotowania kulturowego i pedagogicznego – oba wystawione przez szkołę; certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską/hiszpańską organizację partnerską oraz unijny dokument Europass-Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe - honorowany na terenie całej Unii Europejskiej, a także dokumenty Europass-CV i Europass-Paszport Językowy.

Regulamin rekrutacji

Formularz rekrutacji dostepny jest u koordynatora projektu pani  dyrektor Agnieszki Affek-Starczewskiej

 

 

NABÓR WNIOSKÓW DO 18 CZERWCA 2021r.

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. kurs językowy, pedagogiczny i kulturowy, przelot, pobyt wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty organizacji stażu są finansowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój


ROLNIK głosuje na Drzewo Roku!

222 Klub Gaja już po raz 11 zorganizował ogólnopolski konkurs „Drzewo Roku”, który propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność ochrony jej obiektów, jakimi są drzewa. W odróżnieniu od innych konkursów, decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. Drzewem z taką ciekawą historią jest Lipa „Ocalona”, reprezentująca Mazowsze, a jako jedno z 16 drzew z całej Polski rywalizująca o miano Drzewa Roku 2021.

Jeśli pochodzisz z powiatu siedleckiego, być może wiesz gdzie leży Wiśniew, właśnie tam rośnie owa lipa, która swoją historią urzekła jury konkursowe. Posłuchaj piosenki o Ocalonej https://youtu.be/14I43ROVsSk   i oddaj na nią swój głos, promując przyrodę i Mazowsze.

Zagłosuj na nią, by lipa z Mazowsza – serca Polski – mogła reprezentować nasz kraj w konkursie europejskim.

Głosować można przez cały czerwiec na stronie WWW.drzeworoku.pl

Czytaj więcej: ROLNIK głosuje na Drzewo Roku!

Powrót do nauki stacjonarnej

DRODZY UCZNIOWIE!!!

 

 Od poniedziałku 31 maja 2021 wszyscy wracamy do nauki w formie stacjonarnej.

Przypominamy również o obowiązującej w szkole zmianie obuwia.

Do zobaczenia..