>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   zakatek    

 

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

ofedu

Konkurs piosenki obcojęzycznej 2021

Konkurs piosenki obcojęzycznej z okazji Europejskiego Dnia Języków 2021

wyniki:

I Miejsce Karolina Maciejuk klasa 3TŻ8

II Miejsce Michał Drosio 3 TKg i Kacper Drosio klasa 3 TŻg

III Miejsce Julia Lubańska  klasa 3TŻ8

 

Zwycięzcom gratulujemy

Europejski Dzień Języków

Drosio

W 2001 roku, z inicjatywy Rady Europy, 26 września został ogłoszony Europejskim Dniem Języków Obcych. W 2021 r. przypada 20 rocznica tego wydarzenia, a przesłanie, które początkowo przyświecało pomysłodawcom, nadal pozostaje aktualne; jest nim promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy, mające na celu osiągnięcie wzajemnego zrozumienia między różnorodnymi kulturami. Apel o podejmowanie nauki większej liczby języków obcych kierowany jest do wszystkich niezależnie od wieku.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków

ROLNIK kończy 100 lat

200069324 856250374984456 4800714791550507750 n

I miejsce Karoliny Maciejuk w XXV Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej (Siedlce 2021)

Nasza uczennica Karolina Maciejuk z klasy 2TŻ8 swoim wokalem oraz interpretacją piosenki "Resztki piór" (muz.K.Mroziński, sł.E.Andrzejewska) zdobyła I miejsce w XXV Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej zorganizowanym przez MOK w Siedlcach.  Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce z uwagi na pandemię odbył się online. Karolinko jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. 

WYNIKI KONKURSU

 

197864917 227998082181635 1972411783031689894 n

 

 

 

Ponadto warto przy tej okazji wspomnieć, iż w niedzielny wieczór (6 czerwca) odbył się koncert zespołu Niekompletni, działającego przy MOK w Siedlcach, w którym występuje nasza uczennica Karolina Maciejuk. Podaczas koncertu zatytułowanego "Taką mnie śceiżką poprowadz" widzowie mogli posłuchać piosenek A.Osieckiej w wykonaniu "Niekompletnych". Karolina jak zwykle czarowała nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi i ujmującą interpretacją tekstów poetki. Karolinko życzymy Ci wielu sukcesów.

 

 196709503 765632237464957 3225496371658028179 n

"Baczyński" w naszej szkole

W 2021 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji Nasza Szkoła włączyła się w realizację Ogólnopolskiego Projektu "Baczyński". Na poniższym plakacie znajdują się propozycje działań, jakie zamierzamy zrealizować. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w projekcie. Szczegółowych informacji udzielają Panie Polonistki.

Baczyński

 

21 marca- Międzynarodowy Dzień Poezji

W związku z Międzynarodowym Dniem Poezji obchodzonym 21 marca zapraszamy do włączenia się w zaproponowane przedsięwzięcia. Jeśli poezja gra Ci w duszy, lubisz czytać wiersze, zastanawiać się "co poeta miał na myśli",sam piszesz wiersze i chcesz się nimi podzielić z innymi- daj się ponieść poezji i weź udział w "Wagarach z poezją".
f1b8c5c9 d81e 4219 8594 c8dc87c70209

Dzień Patrona w ZSP Nr 4

Z przyjemnością informujemy, że konkursy organizowane w naszej szkole z okazji Dnia Patrona Szkoły – Kaziki 2021 zostały rozstrzygnięte.

Czasy wyjątkowe, więc tegoroczne Kaziki również przebiegały inaczej niż
zazwyczaj. Odkryliśmy wiele nowych talentów, przybliżyliśmy uczniom postać
patrona i co najważniejsze dobrze się wspólnie bawiliśmy. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy kreatywne pomysły uczniów naszej szkoły i ich zmagania plastyczne, kulinarne, literackie i sportowe.

Ogromnie cieszy nas aktywny udział dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych
które przystąpiły do konkursów w trzech konkurencjach.

LAUREACI KONKURSÓW

Kaziki2021

KAZIKI 2021- DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ

 

Film Jakuba Skwierczyńskiego z klasy 3TW "Dokonania Kazimierza Wielkiego".

Film ucznia klasy 3TW Jakuba Skwierczyńskiego zrealizowany na konkurs międzyklasowy pt. "Dokonania Kazimierza Wielkiego". Zadaniem uczniów było nagranie krótkiego filmiku dotyczącego jednego z dokonań Kazimierza Wielkiego- w tym przypadku "Zakładanie wsi".

DOKONANIA KAZIMIERZA WIELKIEGO

Wyniki konkursu „Escaperoom - Dygitalny Kazimierz” 4.03.2021r.

Wyniki konkursu „Escaperoom - Dygitalny Kazimierz” 4.03.2021r.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna w składzie;

Krzysztof Popiołek, Aleksandra Cabaj i Julia Supeł

pod Opieką p. Anny Sulej ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. H. Sienkiewicza w Siedlcach

Pozostałe lokaty na podium zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach

pod Opieką p. Agnieszki Karpińskiej

Czytaj więcej: Wyniki konkursu „Escaperoom - Dygitalny Kazimierz” 4.03.2021r.

Konkurs z okazji Dnia Języka Ojczystego rozstrzygnięty!

 

2021 02 20 2

Konkurs rozstrzygnięty!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który jest obchodzony co roku 21 lutego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W bieżącym roku z okazji tego święta w naszej szkole został zorganizowany przez p. Barbarę Gryciuk konkurs. Osoby, pragnące wziąć w nim udział, miały za zadanie przygotować plakat/prezentację albo wymyślić hasło reklamowe, które zachęciłoby do nauki języka polskiego.

Nadesłanych prac było bardzo dużo. Wszystkie zostały niezwykle starannie wykonane.

Ostatecznie zwyciężyła prezentacja przygotowana przez Malwinę Marciniak z kl. II LO8.

Czytaj więcej: Konkurs z okazji Dnia Języka Ojczystego rozstrzygnięty!

Konkurs z okazji Dnia Języka Ojczystego

Uwaga konkurs!

Z okazji zbliżającego się Dnia Języka Ojczystego stwórz plakat/prezentację albo wymyśl hasło reklamowe, które zachęciłoby do nauki języka polskiego.

Prace można wykonać tradycyjnie (ręcznie) albo komputerowo (pomogą takie platformy graficzne, jak np. Canva czy genial.ly).

Możesz też napisać felieton/reportaż/notatkę na temat naszego języka (co go wyróżnia, co sprawia największe problemy, co się w nim podoba itp.).

Zadbaj o poprawność wypowiedzi i estetykę pracy (ciekawą formę graficzną, ilustracje itp.).

Prace konkursowe należy przysyłać do p. Barbary Gryciuk do 15 lutego 2021 r..

KAZIKI 2021

Atrakcyjny Kazimierz 2021

Szanowni Państwo, nauczyciele historii i języka polskiego mamy przyjemność zaprosić Państwa wraz z uczniami klas 5 – 8 do wzięcia udziału w V międzyszkolnym konkursie "Atrakcyjny Kazimierz". Mamy nadzieje że wspólnie z Państwem uda nam się zmotywować młodzież w tych trudnych czasach do aktywności i rozwijania ich potencjału, zdolności i pasji.

Czytaj więcej: KAZIKI 2021

KONKURS „Moje ciasto świąteczne” - kl. 2TŻg

konkurs ciast 2tżg             Dnia 08.12.2020 r. w ramach zajęć praktycznych odbył się konkurs „Moje ciasto świąteczne”. Uczestniczyli w nim uczniowie zawodu „technik technologii żywności” klasy 2TŻg. Zadaniem uczniów było upieczenie dowolnego ciasta świątecznego i przesłanie dokumentacji produkcji oraz zdjęcia wyrobu gotowego. Jury - w składzie p. K. Bukowska, p. Milena Andrzejczyk i p. Ewa Zielińska - wyłoniły 3 najlepsze prace, które nagrodzone zostały ocenami celującymi, dyplomami oraz upominkami. Jury brało pod uwagę przede wszystkim estetykę zdjęcia, sposób udekorowania ciasta, pracochłonność, a także skrupulatność dokumentacji pracy. Poniżej werdykt:

I miejsce: Paulina Krasuska

II miejsce: Wiktoria Bareja

III miejsce: Wiktoria Dąbrowska

GALERIA NAGRODZONYCH CIAST

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów!